Tapahtumat

Tältä sivulta löydät tietoa yleisurheilun yhteisistä tapahtumista. Ryhmien omista harjoituksista ja tapahtumista tiedotetaan ryhmien omilla sivuilla.

Maastojuoksukisoja lähialueella keväällä 2018:

11.04. Karikko Cross     Turku
18.04. Kerttula Cross    Raisio
22.04. 46. Kivistön lenkki Mynämäki (JuoksuCupin osakilpailu)
24.04. Avoimet Kevätjuoksut Kaarina
26.04. Varsy:n avoimet pm-maastot T/P14,15
05.05. Flying Finns -junnumaastot
09.05. Sisulisämaastot   Lieto T/P 9-13v
17.05. pm sisulisämaastoviesti Lieto

Seura maksaa nämä kisat:
24.04. Avoimet Kevätjuoksut Kaarina
26.04. Varsy:n avoimet pm-maastot T/P14,15 Perniö
05.05. Flying Finns -junnumaastot Perniö
09.05. Sisulisämaastot T/P 9-13v Lieto
17.05. pm sisulisämaastoviesti Lieto

Lisäksi juostaan Uran,PiKen,Ltun maastocup (3 osakilpailua) Tästä
lisätietoa myöhemmin.
24.04. Ura: Keskurilla,samalla Avoimet Kevätjuoksut
8.5 Ltu: Littoisten urheilukenttä
15.5 PiKe: PiKen kerhohuoneen maasto.
 

KESÄN 2018 KISOJA:

TOUKOKUU:(kts. kisojen lajit kilpailukalenterin sivuilta)
17.05. pm sisulisämaastoviesti
20.05. Palkintokeskuksen Junnukisat
22.05. Raision Kuulan aluekilpailut
24.05. Heittokisat Nousiainen
24.05. Pitkät ratamatkat Paimio
25.05. kevätheitot Somero
27.05. Heittokisat Vehmaa
27.05. Vilpas Track Games Salo
28.05. Liedon Säästöpankkikisat
29.05. Avoimet Kaarinan Mestari 3-ottelut Kaarina
31.05. Tilastopaja Tähtikisat Turku

KESÄKUU:(kts. kisojen lajit kilpailukalenterin sivuilta)
03.06. Tuiskun heittokisat I Rusko
04.-05.06. Paavo Nurmi Junior / Master Games Turku
07.06. Seuracup I Turun lohko    Kaarina
09.06. 19. Kikkan Kisat Marttila
09.06. Avoimet heittokilpailut   Uusikaupunki
10.06. Kaarinan Aluekilpailu Kaarina
11.06. LähiTapiolan Nuorisokisat Laitila
14-16.6 YAG Espoo
17.06. Kalannin Vankan Heittokisat Uusikaupunki
18.06. Kesäillan heitot Laitila
18.06. Paimion yleisurheilukilpailut
19.06. 2. Tilastopajacup Turku
22.06. Someron juhannuskisat Somero
25.06. Avoimet hyppykilpailut Uusikaupunki
26.06. M/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)

HEINÄKUU:(kts. kisojen lajit kilpailukalenterin sivuilta)
02.07. Vakka-ottelu Uusikaupunki
03.07. 3. Tilastopajacup Turku
05.07. M/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäivä Naantali
07.07. Aluekisat Lieto
07.07. Avoimet aitakilpailut Uusikaupunki
08.07. Laitilan Nuorisokansalliset Laitila
11.07. pm-sisulisämoniottelut T9-15 Raisio
12.07. pm-sisulisämoniottelut P9-15 Mynämäki
15.07. Vehmaan aluekilpailut Vehmaa
15.07. Naantalin Aurinkokävelyt
16.07. Ratakusiaiset Lieto
21.-22.07.Kuparivuoren Kuninkaalliset Naantali
24.07. Piikkiön Kehityksen yu-kilpailut
25.07. 4. Tilastopajacup Turku
26.-29.07 pm-sisulisähuipentuma Turku ja Kaarina

ELOKUU:(kts. kisojen lajit kilpailukalenterin sivuilta)
01.08. 5. Tilastopajacup Turku   29.07.
01.08. M/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet) Turku
03.-05.08. SM-kilpailut M/N19-22
06.08. Seuracup II Turun lohko   Paimio
08.08. PeU:n kilpailu II Perniö
10.-12.08. SM-kilpailut M/N 17,16 Espoo
10.-12.08. SM-kilpailut P/T14,15 Saarijärvi
15.-16.08.pm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15 Salo
18.08. Heittopörssi ja juoksucup Kaarina
19.08. Aluemestaruusviestit  Turku
25.08. pm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki
25.08. Vakka-ottelu II   Uusikaupunki
26.08. 6.Tilastopajacup Turku
29.08. TuWe:n Junnukisat Turku

SYYSKUU:(kts. kisojen lajit kilpailukalenterin sivuilta)
02.09. Avoimet Kaarinan Mestari Kisat
02.09. 7. Tilastopajacup Turku
04.09. pm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/N Mynämäki
06.09. Syyskisa ja TUL seuraottelu
07.09. Syysheitot Somero
08.09. Heitto-ottelu Uusikaupunki
15.09. Nousiaisten heittokisat   Nousiainen
16.09. MERKKIMITALICUP finaali   Lieto
22.-23.09.Syysmoniottelut Laitila
23.09. pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila
25.09. Mini Maaria katujuoksu Turku
28.09. Yöjuoksu Turku
29.09. Tuiskun heittokisat II    Rusko

LOKAKUU:
07.10. Varsyn juoksucupin maastosprintit


NÄMÄ KISAT SEURA MAKSAA :
-näistä kisoista infoa myöhemmin.

17.05. pm sisulisämaastoviesti
29.05. Avoimet Kaarinan Mestari 3-ottelut Kaarina
07.06. Seuracup I Turun lohko    Kaarina
10.06. Kaarinan Aluekilpailu Kaarina
26.06. M/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)
05.07. M/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäivä Naantali
11.07. pm-sisulisämoniottelut T9-15 Raisio
12.07. pm-sisulisämoniottelut P9-15 Mynämäki
26.-29.07 pm-sisulisähuipentuma Turku ja Kaarina
01.08. M/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet) Turku
03.-05.08. SM-kilpailut M/N19-22
06.08. Seuracup II Turun lohko   Paimio
10.-12.08. SM-kilpailut M/N 17,16 Espoo
10.-12.08. SM-kilpailut P/T14,15 Saarijärvi
15.-16.08.pm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15 Salo
18.08. Heittopörssi ja juoksucup Kaarina
19.08. Aluemestaruusviestit  Turku
25.08. pm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki
02.09. Avoimet Kaarinan Mestari Kisat
04.09. pm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/N Mynämäki
06.09. Syyskisa ja TUL seuraottelu
08.-09.09. SM-viestit Mikkeli
16.09. MERKKIMITALICUP finaali   Lieto
23.09. pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila